Forum

Oznámení
Smazat vše

Spořící účet pro zaparkování většího objemu peněz na krátkou dobu.  

Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Přidal se: před 2 roky
Úvodní téma  

Není tajemstvím, že po prodeji bytu jsem disponoval hotovostí, kterou jsem potřeboval na pár měsíců uklidit.
Se záměrem doplacení části jiné hypotéky, tak abych snížil měsíční zatížení rodiny.

Koncem listopadu 2019, jsem si srovnal spořící účty, kdy nejvýhodnější byl od wuestenrot.
Garantovali na jeden rok úrok 1,7%, bez jakýchkoliv dalších podmínek.

A z kraje prosince jsem poslal 2000 Kč jako zkušební platbu a následně 340 000 Kč.

Toto téma bylo změněno před 2 měsíci uživatelem Jan Hlavín

Citace
Vanda T.
 Vanda T.
(@Vanda T.)
Host
Přidal se: před 8 měsíci

Diky

Tento příspěvek byl upraven před 8 měsíci uživatelem Vanda T.

OdpověďCitace
Kukaj
(@kukaj)
Active Member
Přidal se: před 9 měsíci

Dobrý den, jak to prosím s vaším spořením dopadlo? Doporučil byste po vašich zkušenostech investování do dluhopisů? Dluhopisy jsou obecně dobrým nástrojem k diverzifikaci investičního portfolia. Ovšem není dluhopis jako dluhopis. Stále se jedná o investici a ta se může, ale nemusí vyplatit. Největšími riziky je riziko kreditní a úrokové – do jaké míry záleží na emitentovi. Další úskalí pak plynou z chování samotných investorů. Více info potom tady. Já si pořád nejsem jist jestli spořit klasicky nebo jít to tohoto.

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

@kukaj
Ahoj, tak to se omlouvám, nedal sem výsledky. Naštěstí sem si je poznačil.
Zde jsem použil spořící účet a ukázal, že lze využít pro zaparkování většího obnosu na krátkou dobu, v mém případě pár měsíců.
Současná doba nepřeje spořícím účtům mám úrok 1% (u Hello Bank).

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

Zde je kompletní výpis účtu u Wustenrotu, kde byl úrok 1,7%, na účet jsem vložil celkem 342 000 Kč, peníze jsem tam měl přes tři měsíce, vše vybral a zůstatek byl 1331 Kč.

(Účet sem zase zrušil, což byla chyba. Garantovali 1,7% na jeden rok, mohl sem ho nějakou dobu využít.)

Tento příspěvek byl upraven před 2 měsíci uživatelem Jan Hlavín

OdpověďCitace
Vanda T.
 Vanda T.
(@Vanda T.)
Host
Přidal se: před 8 měsíci

@jan-hlavin Super, díky za info. A za ochotu sdílet zkušenosti. 

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

Používám spořící účet od Hello bank, kde parkuji peníze v rámci rezervy, za rok 2020 přikládám vypis.
Ke konci roku jsem kupoval auto a posílal peníze na stavební spoření, téměř celou rezervu jsem vyčerpal 🙂

V průběhu roku 2020 banka snížila úrok na 1%. Částky jsou zdaněny 15% daně ze zisku.
Celkem jsem získal 1 591,05 Kč.

Tento příspěvek byl upraven před 1 měsícem uživatelem Jan Hlavín

OdpověďCitace

Zanechte odpověď

Jméno autora

Email autora

Název *

Maximální povolená velikost souboru je 10MB

Náhled 0 Revizí Uloženo
Sdílet: