Forum

Prodej bytu v Čásla...

Oznámení
Smazat vše

Prodej bytu v Čáslavi - bez realitek

Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Přidal se: před 3 roky
Úvodní téma  

Dne 7.10.2019 jsem dal do inzerce vlastní 2 + 1 byt v Čáslavi za 1 600 000 Kč.
Text inzerátu:
Dobrý den,
nabízím k prodeji byt 2+1 zděný v osobním vlastnictví, 1P, velikost 50 m2, v bytě se nachází kuchyň, obývací pokoj, ložnice, koupelna, WC, součástí bytu jsou dva sklepy. Ulice Jablonského. Byt je před rekonstrukcí. Byt ihned volný. Prosím RK nevolat.

Předtím,jsem nemovitost nabízel přes místní realitní kancelář, která inzerovala na všech inzertních portálech, ale cenu navýšenou o její provizi-bez úspěchu.

Jako první jsem dal inzerci na bazoš cz.

Téměř ihned mi přišla nabídka s nabídkou od realitní aplikace cz.

Citace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

Zatím se ozvaly jen dvě realitky.

První z MM realit a nabízela neexkluzivní nabídku, zdarma.
Druhá z portálu bidli.cz, že prý má seznam potenciálních klientů, když jsem řekl, že to už jsem slyšel několikrát, byla mi nabídnuta prohlídka opět s nezávaznou nabídkou spolupráce.

K původní mu inzerátu na bazoši jsem přidal aktuální fotografie a zadal nový inzerát na berzealitky, zaplacen na měsíc.

Náklad 300 Kč.

Tento příspěvek byl upraven před 2 roky uživatelem Noir

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

Druhý den se mi ozvaly tyto realitní kanceláře.
Harmony Reality z Přelouče, že prý mají klienty co jim to chtějí nabídnout. 
Na otázku, že to říkají všichni, tak že prodali vedle byt a opravdu mají zájemce. Dal sem si tedy schůzku a nafotili si byt, povolení vlastní inzerce ale nemají.

Dále mi volala paní z prodeje nemovitostí přes aukční portál, to jsem rovnou odmítl.

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

Den č. 3 a 4. se nikdo neozval 🙂 takový klid.
Úprava inzerátu a v sobotu s tím jdu na FB.

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

Den č. 5 a 6. 
Reakce z FB byly smíšené, většinou jsme si rychle ujasnili základní údaje, dále bez zájmu.
Celkem se ozvalo 6 lidí, inzeroval se mi odkaz na stránky, kde byla návštěvnost sto lidí za den.

Dále mi zavolal pán z Real Harmony z Přelouče, že prý má nějaké klienty, tak jsme si dali schůzku a probrali možnosti.

Další realitní makléř z Kolína a Týnce n. Labem, prý také mají své klienty, domluva je vždy stejná. Své klienty kontaktovat můžou, ale inzerovat můj byt nesmějí.

Přišlo mi několik SMSek, vždy stejný text, že mají velký seznam solventních klientů....

OdpověďCitace
masters
(@masters)
Active Member
Přidal se: před 2 roky

@admin

a co bylo dal? jak to dopadlo? kde je pokracovani? 😀

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  
Napsal: @masters

@admin

a co bylo dal? jak to dopadlo? kde je pokracovani? 😀

Ahoj Masters,

pokračování bude, ale nyní nechci pouštět informace do světa, když je byt ve fázi prodeje. 

OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

Ahoj, byt se prodal. 
Celková cena byla nižší než inzertní, ale ne o tolik, kolik by si řekla za prodej realitka.

Hned začátkem druhého prodejního dne se ozvala rodinka z okolí, která si byt přišla prohlédnout a nechala si čas na rozmyšlenou.
Absolvoval sem ještě několik dalších prohlídek z řad realitních makléřů (vždy sem říkal, že nedám žádnou exkluzivitu a pokud tvrdí, že mají klienty, ať se ozvou), tak až na jednu nabídku (za cenu 1 300 000 Kč), jsem žádnou nedostal. 

Největší ohlas byl z nabídky přes Facebook, ale kvalita byla velmi nízká. Mnoho lidí se dotazovalo na byt v Kolíně, či kolik stojí pronájem.

Nej.....
- inzerát se prodal přes bazoš.cz
- po měsíci od stažení nabídek se stále ozývaly (asi realitky) a odkazovaly se inzerát
- jen jeden agresivní telefonát, kdy jakási RK říkala, že mi to prodá lépe a když sem nesouhlasil, arogantně odpověděla, že mi přeje rychlý prodej
- volal jen jeden investor, který údajně má hotovost, ke schůzce nakonec nedošlo(byt byl rezervován)
- prodej trval měsíc, další měsíc trvaly přepisy
- celkové náklady 2 300 Kč (300 inzerce, 2 000 smlouva o prodeji)

Za mě se vše podařilo, ať se daří.
H

OdpověďCitace
Kukaj
(@kukaj)
Active Member
Přidal se: před 1 rokem

Napsal: @jan-hlavin

Dne 7.10.2019 jsem dal do inzerce vlastní 2 + 1 byt v Čáslavi za 1 600 000 Kč.
Text inzerátu:
Dobrý den,
nabízím k prodeji byt 2+1 zděný v osobním vlastnictví, 1P, velikost 50 m2, v bytě se nachází kuchyň, obývací pokoj, ložnice, koupelna, WC, součástí bytu jsou dva sklepy. Ulice Jablonského. Byt je před rekonstrukcí. Byt ihned volný. Prosím RK nevolat.

Předtím,jsem nemovitost nabízel přes místní realitní kancelář, která inzerovala na všech inzertních portálech, ale cenu navýšenou o její provizi-bez úspěchu.

Jako první jsem dal inzerci na bazoš cz.

Téměř ihned mi přišla nabídka s nabídkou od realitní aplikace cz.

Zdravím a jaký si berou provize třeba z MM reality za ten měsíc co dají inzerát na svoje weby? Já taky zvažuji pronajímat byt 3+1v Kutné Hoře a co by mi platily nájem tak bych z toho splacel hypotéku a postavil bych si vlastní dům. Někde pod kankem jak se jede ke Kauflandu a přemýšlím jakou zvolit nejvýhodnější realitku. Zatím jsem narazil na tuhle ale neslyšel jsem na ně nikde žádné recenze :/

Jan Hlavín se líbí
OdpověďCitace
Jan Hlavín
(@jan-hlavin)
Admin Admin
Úvodní téma  

@kukaj
Je obvyklé, že si realitka bere při prodeji jeden nájem, v Čáslavi si majitel několika bytů udělal vlastní realitku a inzeruje své byty = provize na víc. 
Je třeba zvážit, zda se vyplatí zaplatit realitce za inzerci a další servis (za tu cenu nabízení kompletní servis, přece 🙂 ), nebo inzerovat pronájem sám a mít štěstí. Vím o jedné drobné realitce, která v Kutné Hoře dodává nájemníky kolegovy do dvou bytů k oboustranné zkušenosti. 

OdpověďCitace
Kukaj
(@kukaj)
Active Member
Přidal se: před 1 rokem

@jan-hlavin Moc díky za odpověď. 

OdpověďCitace
Sdílet: