Forum

Oznámení
Smazat vše

Robotický pomocník  

Noir
 Noir
(@noir)
Člen Admin
Přidal se: před 1 rokem
Úvodní téma  

Zdravím přátelé, 

tak jsem se i já rozhodl přispět trochou vlastních zkušeností.

Portu.cz je vůbec prvním automatickým investorem u nás. Co to vůbec pro vás znamená? Řekněme, že je to velmi výhodná alternativa investičních fondů bank, nebo ještě mnohem výhodnější spořící účet. Vše funguje na principu automatického investování vašich peněz za předem vybraných parametrů. Ty obnáší délku vaší investice, riziko pod jakým chcete aby se vaše finance zhodnocovaly (1-10), dokonce i sektor, jaký se vám třeba zrovna líbí (investice do technologických firem, zdravotnictví, zelené investice a mnoho dalšího)

Proč zrovna Portu, a ne fond v bance? 

Poplatek 1% to je vše co si od vás WOOD and Company vezme za to, že vám tyto peníze spravuje. Oproti standartním fondům spravovaným bankami je to o 1-3% méně, než co byste jim zaplatili.

Absolutní automatizace investicí, jen nastavíte parametry vámi zvoleného portfolia a už se jen kocháte, jaké pohyby za vás algoritmus provádí.

Osobně jsem Portu vybral jen jako takový pokus, zda-li opravdu splňuje to, co páni a dámy z WOOD představují a slibují. A po několika měsících jsem s velkým uspokojením zadal trvalou platbu a už jen sleduji, jak se vše hýbe bez mého přičinění. Jedinou drobnou nevýhodou celého tohoto projektu je minimální výše každého vkladu 1000Kč. Každopádně pokud toto zvolíte stejně jako já, za váš primární investiční produkt, tak se nejedná o tak velkou překážku, jak na první pohled vypadá.

Co se týče parametrů investice, tak moje portfolio je dlouhodobé, pravidelná výše investice je 1500Kč, 10-30 let, úroveň rizika je druhé nejvyšší tzn. úroveň 9 a zaměření je z drtivé části na americký akciový trh. 

Co se týče založení účtu, jediné co budete potřebovat, tak ofocený občanský průkaz, řidičský průkaz, deset minut času a den na schválení. Potom už jen krok po kroku nastavíte portfolio tak, aby vyhovovalo vaším představám, zamýšlenému riziku i době investice, založíte trvalý příkaz a už jen sledujete.

Pokud vás Portu.cz nadchlo stejně jako mě, tak určitě doporučím využít tento link: https://www.portu.cz/?pozvanka=roman5391 za který dostanu bonus v podobě odpuštění poplatku za jeden kvartál jak já, tak i vy.

Toto téma bylo změněno před 7 měsíci uživatelem Noir
Toto téma bylo změněno před 7 měsíci uživatelem Jan Hlavín

Citace
Sdílet: